X

15 Ücretsiz Root Aracı

Android akıllı telefonlar için 15 ücretsiz root yapma aracını paylaştık. Bu root araçları PC veya Android telefonlar üzerinden kolay root yapma imkanı vermektedir. Root yapma işlemini daha basit hale getiren bu araçların hepsi ücretsiz olarak sunuluyor. Root yapma işlemini yapmak için Android telefondan ya da bilgisayardan root uygulamasını ya da programını indirip root butonuna basmak yeterli olacaktır.

Root işlemi için gerekli kolay root yapma araçlarını programların resmi sitelerinden indirip root işlemini birkaç dakika da yapabilirsiniz. root yapmaya başlamadan önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz. Root işlemi Android telefonları garanti dışı bıraktığını unutmayınız. root araçları ile yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir.

1. Vroot

Vroot programı geniş Android telefon desteği ve eski işletim sistemi için desteğe baktığımızda, herhangi bir android telefonun rootlanması için en iyi yazılımdır. Bu listede diğerlerinden önce bunu denemenizi tavsiye ederim.

PC yazılımı için Vroot, Android telefon veya cihazlar root yapma / root kaldırma için en iyi araçtır. 2.2 (Froyo), 2.3 (Gingerbread), 4.0 (Ice Cream Sandwich), 4.2 (Jelly Bean), 4.4.2 ve daha yeni Android sürümler üzerinde çalışan neredeyse tüm android cihazları çalıştırabilir. Vroot programı ismini değiştirip iRoot olarak güncelledi dolayısıyla Vroot ve iRoot aslında aynı programdır.

2. Kingoapp

Kingoapp root yazılımı Vroot kadar etkilidir, eskiden daha fazla başarı kaydetmiş olmama rağmen son zamanlarda düşüşe geçsede yine de herhangi bir tek tıklama root yapma android yazılımları arasında kadar yüksek bir orana sahibim.

Kingo root uygulaması internete bağlı bilgisayarlar için en iyi şekilde çalışır. Bilgisayarınızın kingo root yazılımını başlatmadan önce internete bağlı olması gerekir.

3. SRS Root

Bu Android root yapma yazılımı ile çok sayıda android telefon ve cihaz root olabilir. 1 tıklama ile root uygulaması olarak, SRS root yapma yöntemi ile köklendirme işlemini tamamlamak için uygulamayı indirmeniz, yüklemeniz, başlatmanız ve ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir.
  • SRS Root projesi durduruldu.

4. Framaroot

Framaroot anlık root apk uygulaması bir bilgisayar olmadan root yapma ve android unroot yapmak için şimdiye kadar en iyi uygulama diyebiliriz. En son android işletim sistemi (OS) için bile desteği var.

5. KingRoot

KingRoot, iRoot ve KingoRoot uygulamaları gibi güçlü bir root yapma aracıdır. Yazılım hafif ve performanslarını, güvenilirliklerini test etmek için kullandığımız seçilmiş bazı MTK cihazlarında kusursuz bir şekilde çalıştı.

6. Unlock Root Program

Geçmişte root yapma programları arasında başarılı oldu ancak artık ücretsiz olmadığından tamamen kefil olup öneremiyoruz. Bu root programını Vroot veya kingoapp root yazılım çözümlerinin cihazınızı rootlamadığı durumlarda bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

7. Root Master

Bir bilgisayara ihtiyaç duymadan telefonunuzu veya cihazlarınızı root yapmak için iyi bir alternatif araçtır ama sadece Framaroot’un başarısız olduğu yerde bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

8. z4root

z4root bir bilgisayara ihtiyaç duymadan android cihazları root yapan en eski uygulamalardan biridir. Geniş cihaz yelpazesine sahiptir ve eski telefonları da root yapabilir.

9. Universal Androot (apk) Root Tool

Universal Androot uygulamasının birkaç sürümü vardır, ancak uygulamayı denemek istediğinizde Android cihazına bağlı olarak Androot APK’nın en son sürümünü kullanmanızı öneririz.

10. Easy rooting toolkit (apk) App

Kolay köklendirme araç seti; DooMLoRD tarafından geliştirilen bir uygulama, bir PC olmadan en android telefonlara kök olabilir. Saniyeler içinde eski cihazlara root erişimi sağlamanıza ve çoğu tablet cihazının köklenmesine sorunsuz bir şekilde çalışmanıza izin verir.

11. Towel Root Apk Rooting Tool

Towel Root PC’ye bağlanmadan Android cihazlarda root erişimi elde etmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır. Çoğu cihaz için çalışır ve telefonun varsayılan tarayıcısından indirilebilir.

12. Baidu Root

Yukarıda belirtilen Towel Root gibi Baidu Root, telefon veya PC’den root yapmayı sağlayan çok yönlü bir root yapma aracıdır. Kullanıcılardan bu kadar çok olumlu yorumu var ve Android cihazlarını onunla root yapmak için kullanıcılardan ücret talep etmiyor.

13. Wondershare Mobilego Android Rooting Software

Wondershare Mobilego, özellikle Android ve iOS cihazlarını yönetmenize olanak tanıyan birinci sınıf bir bilgisayar yazılımı olduğu için root amaçlı değildir. Root yapmak için One Click Root düğmesini bulun ve cihazınızı rootlamak için tıklayın.

14. Root Genius

Root Genius bir üst root yapma aracı / yazılımı KingRoot benzeri ve yukarıda listelenen PC yazılımı ile diğer root programları ile aynı şekilde çalışır.

15. TunesGo Rooting

TuneGo Root tıpkı Wondershare MobileGo’nun özellikle bir root aracı olarak yaratılmadığı gibi, popüler NXI’lardan çoğu Android telefonunun rootlanmasında harika sonuçlar veriyor: Google Nexus, Google Pixel, HTC, Motorola, Acer, Sony, Samsung, Huawei, LG ve benzeri.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile Full Apk indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Yazılar