Haberler

Facebook, M ile Messengeri güçlendiriyor !

Facebook yayınladığı dijital asistanı Facebook M ile güçleniyor. Facebok M ile messengerda konuşma sırasında bir anda öneri alabileceksiniz. Facebook M sohbetlerinizi analiz ederek, ihtiyaç duyulduğunu hissedip size önerilerde bulunup,hayatınızı kolaylaştırmaya çalışacak. Fakat Facebook M yi siri gibi düşünmemek gerek. Çünkü sistem sadece sohbet ettiğiniz zamanlarda size öneri sunabilicek. Örneğin arkadaşınızla sohbet ederken plan yapmayı konuşuyorsunuz. Sistem planı algılayıp hemen size “Start plan(plan yapmaya başla)” seçeneğini sunarak size plan yapmanızı önerecek. Seçeneğe tıkladığınızda ise takvime gün, saat ve mekan bilgilerinizi gireceksiniz. M size bu buluşmayı zamanı gelince hatırlatacak.

Fakat şu an sistem etiket göndermek, ödeme yapmak, Uber gibi uygulamaları kontrol etmek, anket başlatmak, plan yapmak ve konum paylaşmak ile sınırlı ama bu önerilerin zamanla arttırılacağından hiç şüphe yok. Son olarak M şu an sadece ABD sınırları içinde kullanılıyor ve diğer bölgelerde ne zaman kullanılmaya başlanılacağı ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Bir önceki yazımız olan Adil Kullanım Kotası (AKK) Uygulamasına Düzenleme başlıklı makalemizde akk, akk kaldırılması ve akk kalkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir