X
    Kategoriler: Root Rehberi

Samsung EK-GC100 Root Yapma

Samsung’ un EK-GC100 modelini root yapma işlemini bu yazımızda ele aldık. EK-GC100 olarak bilinen bu modelin root yapma işlemi Odin programı kullanılarak yapılmaktadır. Root yapma işlemi basit birkaç işlemle anlatılmıştır. Samsung markalı Android akıllı telefonların hepsini aynı yöntemle root yapabilirsiniz. Root işleminden sonra telefonda tam yetkili olabilir ve istediğiniz sistemsel değişiklikleri yapabilirsiniz. Root işlemine başlamadan önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz. Normal şartlarda root işlemi verilere zarar vermez ama biz yine yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Mevcut root dosyasını kullanarak kesinlikle başka modelleri root yapmayınız.

Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları tamamen size aittir. Herhangi bir zarardan dolayı Rootrehberi.com sorumlu tutulamaz. Root işlemini bilgisayar üzerinden Odin programını kullanarak gerçekleştireceğiz.

Gerekli Dosyalar

Samsung EK-GC100 Root Yapma İşlemi

  • USB sürücüleri yükleyin ve telefonu kapatın.
  • Telefon kapalı iken ses kısma + orta tuş ve güç tuşuna birkaç saniye basılı tutun. Telefon download moduna girecektir.

  • Download moduna girdikten sonra telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
  • Odin programını açın (ayrıca indirdiğiniz root dosyasının içinde de Odin programı vardır.) ve ID:COM yazan yerin yeşil renkte olduğundan emin olun. Öyleyse bilgisayar telefonu tanımış demektir. Öyle değilse USB sürüyü tekrar yükleyin.

  • İndirdiğiniz root dosyasını arşivden çıkarın. Odin programında PDA yazan kısma tıklayıp .tar.md5 ile biten root dosyasını seçiniz.

  • Seçtikten sonra Odin programında START butonuna basıp birkaç saniye bekleyin. İşlem bittiğinde telefon yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında SuperSU uygulamasını görürseniz root işlemi başarılı olmuş demektir.

  • Tam emin olmak için Root Checker gibi root denetleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.
  • Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Camera (EK-GC100) Odin Root Dosyası indir başlıklı makalemizde ed gc100, odin download ve root update hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar