Root Rehberi

Samsung Galaxy Grand 2 LTE SM-G7105H Root Rehberi

Samsung’ un Android 4.4.2 sürümüne sahip Galaxy Grand 2 modelini bu yazımızda root yetkilerini alacağız. Root yaparak akıllı telefonunuzun erişemediğiniz sistem ayarlarına erişme imkânına sahip olacaksınız. Dilerseniz root sonrası bir takım uygulamalar yükleyerek akıllı telefonunuzu özelleştirebilirsiniz. Root işlemi için aşağıdaki adımları takip edin, doğru yaptığınız sürece başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz. Hazırsanız Samsung Galaxy Grand 2 LTE (SM-G7105H) root işlemine başlayabiliriz.

Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Biz sadece yardımcı olamaya çalışıyoruz.

Uyarı: Root yapma işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzun şarj seviyesinin en az % 30-40 olduğunda emin olun aksi takdirde root işlemi sırasında telefonunuzun şarjının bitmesi telefona zarar verebilir.

Root işlemi için gerekli dosyalar

Samsung Galaxy Grand 2 usb sürücüleri

Root dosyaları ve Odin programı

Yapılacak İşlemler

 1. Yukarıda bulunan dosyaları indirin. Bilgisayarın telefonu görmesi için lütfen usb sürücüleri kurunuz.
 2. İlk olarak telefonu kapatın. Ses indirme + orta tuş (home) + güç tuşu (power) tuşlarına aynı anda 4-5 saniye basılı tutun ekrana bir uyarı tuşları bırakın.
 3. Bu ekranda ses yükseltme tuşuna basın böylece download moduna gireceksiniz.
 4. Telefonunuzu usb kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayın.
 5. İndirmiş olduğunuz root dosyaları arasındaki Odin programını çalıştırın.
 6. Odin programı çalıştığında sol tarafta Added!! (eklendi) uyarısı gelecektir. Bu Odin programının telefonu gördüğü anlamına gelmektedir.
 7. Odin programında PDA butonuna basıp root dosyaları arasındaki CF-Auto-Root.tar dosyasını seçip start butonuna basın, root işlemini başlatın.
 8. Root işlemi 40 saniye civarı sürecektir. Bu aşamada telefon kendi kendine kapanıp açılabilir müdahale etmeyin.
 9. İşlem bittiğinde Odin programında Pass uyarısı gelecektir. Root işlemi tamamlanmıştır ve telefonunuz açılacaktır.
 10. Telefon açıldığında uygulamalar arasında SuperSU uygulamasını olacaktır bu root işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığı anlamına gelmektedir.
 11. İsterseniz Google Play Market’ ten Root Checker uygulamasını indirip root işlemini denetleyebilirsiniz.

Hatırlatmalar

[*] Bu işlem Samsung Galaxy Grand 2 LTE (SM-G7105H) modeline aittir. Ayrıca bu model KOT49H.G7105HWAUBNK3 yapım numarasına ve Android 4.4.2 versiyonuna sahiptir.

[*] Bu işlemde verilerinize herhangi bir zarar gelmemektedir. Yine de verilerinizi her ihtimale karşı yedeklemenizde fayda var.

[*] Root dosyaları için Chainfire ekibine teşekkürler.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S5 SM-G9009W Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde galaxy s5 root, galaxy s5 root rehberi ve Galaxy S5 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.