Root Rehberi

Samsung Galaxy Note 2 SGH-I317 Root Yapma Rehberi

Bu rehberde Samsung Galaxy Note 2 SGH-I317 modelini sizlere nasıl root yapacağınızı anlatacağım. Bu root yapma rehberi ile kolay root işlemini yapabileceksiniz. Root işlemimizi Odin programı aracılığıyla Windows işletim sistemine sahip bilgisayar üzerinde göstereceğim. Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar için hazırladığım bu yazı da dilerim başarılı olursunuz.

Gereksinimler: Root işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %40-50 arasında olması gerekiyor. Root işlemi sırasında akıllı telefonunuzun şarjının bitmesi kötü sonuçlar doğurabilir.

Odin ile Root Yapma İşlemi:

1. Adım: Buradaki linke tıklayarak bilgisayarınızın Samsung akıllı telefonunuzu görmesi için gerekli usb sürücüleri indirin. Usb sürücüleri bilgisayarınıza yükleyin. Usb sürücüler bilgisayarınıza yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz.root-rehber-usb-sürücü-indir-logo2. Adım: Buradaki linke tıklayarak root dosyalarını indirin. İndirmiş olduğunuz dosyalar sıkıştırılmıştır. Rar programı aracılığıyla klasöre çıkarın. Çıkartılan dosyalar görselde ki gibi olmalıdır.

chainfire-root-file3. Adım: Telefonunuzu kapatın.Power-Off-Samsung-Galaxy4. Adım: Telefonunuz kapalı iken ses indirme (volume button) + orta tuş (home button) + güç tuşlarına (power button) aynı anda 5-6 saniye basılı tutun. Karşınıza bir ekran gelecektir.Download-Mode-on-Samsung5. Adım: Çıkan ekranda ses indirme (volume up) tuşuna basın. Telefon download moduna girecektir.Samsung-Galaxy-Warning-Sign6. Adım: Telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayınız ve Odin 3 programını çalıştırınız.Open-Odin3.07-for-Samsung-Galaxy7. Adım: Odin programı telefonunuzu tanırsa resimde olduğu gibi sağ tarafta Added(Eklendi) Uyarısı görülecektir. Ayrıca ID:COM yazan kısımda mavi alacaktır.Samsung-Galaxy-Added-Odin-3.078. Adım: Sonra Odin programında PDA butonuna basın.Start-Odin3.07-Flash-Samsung-Galaxy9. Adım: İndirmiş olduğunuz root dosyaları arasında bulunan .tar ile biten dosyasını seçin.

10. Adım: Ve ardından start butonuna basın, böylece root yapma işlemi başlayacaktır.Start-Odin3.07-Flash-Samsung-Galaxy11. Adım: Samsung Galaxy root yapma işlemi yaklaşık olarak 30-40 saniye sürecektir. Bu süre içerisinde telefona herhangi bir müdahalede bulunmayınız lütfen.

12. Adım: Root işlemi bittiğinde Odin programında yeşil kutu içerisinde pass uyarısı gelecektir. Bu root işleminin tamamlandığını göstermektedir. Artık telefonunuzun usb bağlantısını kesebilirsiniz.Odin3.07-Flash-Completed-for-Samsung-Galaxy13. Adım: Root işleminden sonra akıllı telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında uygulamalar arasında SuperSU uygulamasını göreceksiniz.SuperSU-Installed-on-Samsung-Galaxy14. Root işlemi tamamdır. İsterseniz Google Play Market’ ten Root Checker adlı uygulamayı akıllı telefonunuza indirip denetleyebilirsiniz.

Hatırlatmalar:

[*] Bu işlemlerde akıllı telefonunuzda bulunan resim, müzik, video, kişiler veya diğer verilerinize herhangi bir zarar gelmemektedir. Verileriniz kaybolmamaktadır içiniz rahat olsun.

[*] Katkılarından dolayı Androidxda.com ve Androidmakale.com ekibine teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9192 Root Rehberi başlıklı makalemizde galaxy s4 mini i9192 root yapma rehberi, gt-i9192 root yapma ve i9192 root hakkında bilgiler verilmektedir.