Root Rehberi

Samsung Galaxy S6 Duos SM-G9200 Root Yapma Rehberi

Bu rehberde Samsung Galaxy S6 Duos SM-G9200 modelini sizlere nasıl root yapacağınızı anlatacağım. Samsung’ un akıllı telefonlarından biri olan bu model android 5.0.2 sürümüne sahip. Bu model LRX22G.G9200ZHU1AOCI yapım numarasına sahiptir. Root işlemimizi Odin programı aracılığıyla Windows işletim sistemine sahip bilgisayar üzerinde göstereceğim.

Gereksinimler: Root işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %40-50 arasında olması gerekiyor. Root işlemi sırasında akıllı telefonunuzun şarjının bitmesi kötü sonuçlar doğurabilir.

[Root] Samsung Galaxy S6 Duos SM-G9200 Odin ile Root Yapma İşlemi

1. Adım: Buradaki linke tıklayarak bilgisayarınızın Samsung akıllı telefonunuzu görmesi için gerekli usb sürücüleri indirin. Usb sürücüleri bilgisayarınıza yükleyin. Usb sürücüler bilgisayarınıza yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz.

root-rehber-usb-sürücü-indir-logo

2. Adım: Buradaki linke tıklayarak root dosyalarını indirin. İndirmiş olduğunuz dosyalar sıkıştırılmıştır. Rar programı aracılığıyla klasöre çıkarın. Çıkartılan dosyalar görseldeki gibi olmalıdır.

chainfire-root-file

3. Adım: Telefonunuzu kapatın.

Power-Off-Samsung-Galaxy

4. Adım: Telefonunuz kapalı iken ses indirme (volume button) + orta tuş (home button) + güç tuşlarına (power button) aynı anda 5-6 saniye basılı tutun. Karşınıza bir ekran gelecektir.

Download-Mode-on-Samsung

5. Adım: Çıkan ekranda ses indirme (volume up) tuşuna basın. Telefon download moduna girecektir.

Samsung-Galaxy-Warning-Sign

6. Adım: Telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayınız ve Odin 3 programını çalıştırınız.

Open-Odin3.07-for-Samsung-Galaxy

7. Adım: Odin programı telefonunuzu tanırsa resimde olduğu gibi sağ tarafta Added(Eklendi) Uyarısı görülecektir. Ayrıca ID:COM yazan kısımda mavi alacaktır.

Samsung-Galaxy-Added-Odin-3.07

8. Adım: Sonra Odin 3 programında PDA butonuna basın.

Start-Odin3.07-Flash-Samsung-Galaxy

9. Adım: İndirmiş olduğunuz root dosyaları arasında bulunan CF-Auto-Root.tar dosyasını seçin.

Odin3.07-PDA-file-for-Samsung-Galaxy

10. Adım: Ve ardından start butonuna basın, böylece root yapma işlemi başlayacaktır.

Start-Odin3.07-Flash-Samsung-Galaxy

11. Adım: Samsung Galaxy S6 Duos SM-G9200 root yapma işlemi yaklaşık olarak 30-40 saniye sürecektir. Bu süre içerisinde telefona herhangi bir müdahalede bulunmayınız lütfen.

12. Adım: Root işlemi bittiğinde Odin 3 programında yeşil kutu içerisinde pass uyarısı gelecektir. Bu root işleminin tamamlandığını göstermektedir. Artık telefonunuzun usb bağlantısını kesebilirsiniz.

Odin3.07-Flash-Completed-for-Samsung-Galaxy

13. Adım: Root işleminden sonra akıllı telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında uygulamalar arasında SuperSU uygulamasını göreceksiniz.

SuperSU-Installed-on-Samsung-Galaxy

14. Root işlemi tamamdır. İsterseniz Google Play Market’ ten Root Checker adlı uygulamayı akıllı telefonunuza indirip denetleyebilirsiniz.

Hatırlatmalar:

[*] Bu root yapma işlemi Android 5.0.2 sürümüne sahip Samsung Galaxy S6 Duos SM-G9200 içindir.

[*] Root yapma rehberinde işleminde anlatılan akıllı telefon LRX22G.G9200ZHU1AOCI yapım numarasına sahiptir.

[*] Bu işlemlerde akıllı telefonunuzda bulunan resim, müzik, video, kişiler veya diğer verilerinize herhangi bir zarar gelmemektedir. Verileriniz kaybolmamaktadır içiniz rahat olsun.

[*] Katkılarından dolayı Androidxda.com ve Androidmakale.com ekibine teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S6 SM-G920I Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde galaxy edge root yapma, galaxy s6 root yapma rehberi ve samsung galaxy s6 root hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir