X
  Kategoriler: Root Rehberi

Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F Root Yapma Rehberi

Bu rehberde Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F modelini sizlere nasıl root yapacağınızı anlatacağım. Samsung’ un akıllı telefonlarından biri olan bu model android 5.0.2 sürümüne sahip. Bu model LRX22G.G925FXXU1AOCV yapım numarasına sahiptir. Root işlemimizi Odin programı aracılığıyla Windows işletim sistemine sahip bilgisayar üzerinde göstereceğim.

Gereksinimler: Root işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %40-50 arasında olması gerekiyor. Root işlemi sırasında akıllı telefonunuzun şarjının bitmesi kötü sonuçlar doğurabilir.

[Root] Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F Odin ile Root Yapma İşlemi

1. Adım: Buradaki linke tıklayarak bilgisayarınızın Samsung akıllı telefonunuzu görmesi için gerekli usb sürücüleri indirin. Usb sürücüleri bilgisayarınıza yükleyin. Usb sürücüler bilgisayarınıza yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz.

2. Adım:Buradaki linke tıklayarak root dosyalarını indirin. İndirmiş olduğunuz dosyalar sıkıştırılmıştır. Rar programı aracılığıyla klasöre çıkarın. Çıkartılan dosyalar görseldeki gibi olmalıdır.

3. Adım: Telefonunuzu kapatın.

4. Adım: Telefonunuz kapalı iken ses indirme (volume button) + orta tuş (home button) + güç tuşlarına (power button) aynı anda 5-6 saniye basılı tutun. Karşınıza bir ekran gelecektir.

5. Adım: Çıkan ekranda ses indirme (volume up) tuşuna basın. Telefon download moduna girecektir.

6. Adım: Telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayınız ve Odin 3 programını çalıştırınız.

7. Adım: Odin programı telefonunuzu tanırsa resimde olduğu gibi sağ tarafta Added(Eklendi) Uyarısı görülecektir. Ayrıca ID:COM yazan kısımda mavi alacaktır.

8. Adım: Sonra Odin 3 programında PDA butonuna basın.

9. Adım: İndirmiş olduğunuz root dosyaları arasında bulunan CF-Auto-Root.tar dosyasını seçin.

10. Adım: Ve ardından start butonuna basın, böylece root yapma işlemi başlayacaktır.

11. Adım: Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F root yapma işlemi yaklaşık olarak 30-40 saniye sürecektir. Bu süre içerisinde telefona herhangi bir müdahalede bulunmayınız lütfen.

12. Adım: Root işlemi bittiğinde Odin 3 programında yeşil kutu içerisinde pass uyarısı gelecektir. Bu root işleminin tamamlandığını göstermektedir. Artık telefonunuzun usb bağlantısını kesebilirsiniz.

13. Adım: Root işleminden sonra akıllı telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında uygulamalar arasında SuperSU uygulamasını göreceksiniz.

14. Root işlemi tamamdır. İsterseniz Google Play Market’ ten Root Checker adlı uygulamayı akıllı telefonunuza indirip denetleyebilirsiniz.

Hatırlatmalar:

[*] Bu root yapma işlemi Android 5.0.2 sürümüne sahip Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F içindir.

[*] Root yapma rehberinde işleminde anlatılan akıllı telefon LRX22G.G925FXXU1AOCV yapım numarasına sahiptir.

[*] Bu işlemlerde akıllı telefonunuzda bulunan resim, müzik, video, kişiler veya diğer verilerinize herhangi bir zarar gelmemektedir. Verileriniz kaybolmamaktadır içiniz rahat olsun.

[*] Katkılarından dolayı Androidxda.com ve Androidmakale.com ekibine teşekkürler.

Yorumları Göster (9)

 • Root attiktan sonra garanti suresi bitince onu geri eski hale cevirsek garanti suresi tekrar gelirmi ?

  • Eski modellerde geliyor lakin s6 gibi yüksek modellerin içinde root sayacı varmış. O yüzden kesin birşey diyemem.

 • slm
  Keşke bu (root) işlemini her android gsm e uyumlusu çıksada indirmesi basitleşse.
  tsk

 • Hocam 5.0.2 sürümünde root atsak sonra 6.0.1 e güncellesek root gider mi?

  • Root yaparsanız güncelleme alamazsınız. Telefonu güncelleme yapmaya çalışırsanız "Bu cihaz modifiye edildi" şeklinde uyarı alırsınız. O yüzden root kaldırıp güncelleme yapmanız gerekecek.

 • Abisi ben bu 2 el telwfonu aldim s6 edge plus rootlanmis bunu eski haline nasil getirebilitim

  • Merhaba Hasan root olmuş bir telefondan rootu kaldırma işlemi unroot işlemidir. Unroot yapmak istersen root uygulamasında (SuperSU v.b) uygulamaya giriş yapıp ayarlar menüsündne unroot bölümüne tıklayıp yapabilirsin.

  • Merhabalar talebiniz doğrultusunda linkler yenilendi. Root dosyasını indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar