Haberler

Yahoo Verizon’ a Satıldı !

Amerika’ da internet hizmetleri şirketi olan Yahoo’ nun yaptığı açıklamaya göre şirketin Verizon’ a 4,48 milyar dolara satılmasını Yahoo hissedarları onayladı. Açıklamaya göre satış anlaşmasının 13 Haziranda tamamlanması bekleniyor. Anlaşma yapıldıktan sonra Yahoo’ nun yeni isminin “Altaba Inc.” olacağı belirtildi.

Anlaşma,  Yahoo’ nun sahip olduğu nakitle Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’taki yüzde 15 hissesini,  Yahoo  Japonya’ daki yüzde 36′ lık hissesini ve çekirdek olmayan patentlerini kapsamıyor.

Verizon’ ın,  Yahoo’ nun internet hizmetleri ve arama motorunu daha önce satın aldığı America Online (AOL) ile birleştirerek “Oath” isimli yeni bir birim oluşturması bekleniyor.

İnternet hizmetleri sağlayıcısı AOL, Haziran 2015′ te Verizon tarafından 4,4 milyar dolara satın alınmıştı.
Uzmanlar, anlaşmanın ardından, Yahoo’ nun 600 milyonu mobil olmak üzere dünya genelindeki 1 milyardan fazla kullanıcısının Verizon’ a geçeceğine dikkati çekerek, internet hizmetleri piyasasında Verizon’ ın payının artacağını belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Android Teknik Destek Sitesi başlıklı makalemizde android makale, android sitesi ve root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir